ÉPOCA 2022/23 ABC - Monumental
Monumental Academy, Coimbra
10 of January
1 of February
8
8 Ball
Luis Febra
Poster

No announced prizes

NAME
TA - União de Coimbra vs. Monumental Academy / Nelson Gym16Single Elimination14
TA - Monumental Academy vs UP Rebordosa C16Single Elimination14
TA - Monumental Academy / Nelson Gym vs. Académica C16Single Elimination14
TA - Monumental Academy / 111 Sport vs Coimbra Run Out Fonepost16Single Elimination14
TA - Monumental Academy vs Rock Café16Single Elimination14
TA - Monumental Academy / Nelson Gym vs. CB Coimbra - Quadra16Single Elimination14
TA - União de Coimbra vs. Coimbra Run Out / Napolitano16Single Elimination14
TA - Monumental Academy / Nelson Gym vs. Rebordosa A16Single Elimination14
2º Divisão - Pool PT - Monumental Academy Nelson Gym x CRC S. Clemente16Single Elimination94
Monumental Academy vs. Académica C6Single Elimination13
Monbumentl Academy vs. CBC Graphic6Single Elimination13
Monumental Academy vs CB Penacova6Single Elimination33
PHOTO NAME INFO COUNTRYTEAM
1ACSDR Valada
2CB Penacova
3CIR Torre de Bera
4GD Sourense
5Monumental Academy
6Rock Café
7União de Coimbra
8UPC Chelo
REGISTRATION CLOSED
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-1109:49 PM1
Pedro Miguel
1 - 0
David Melfe
210-1109:49 PM2
André Vilela
0 - 1
Hugo Pinto
310-1110:10 PM1
Alexandre Martins
0 - 1
Sérgio Hernani
410-1110:10 PM2
Nuno Navega
1 - 0
Diogo Machado
2ND ROUND (RACE TO 1)
51
Pedro Miguel
1 - 0
Hugo Pinto
62
André Vilela
1 - 0
Sérgio Hernani
71
Alexandre Martins
0 - 1
Diogo Machado
810-1110:36 PM2
Nuno Navega
1 - 0
David Melfe
3RD ROUND (RACE TO 1)
910-1110:38 PM1
Pedro Miguel
1 - 0
Sérgio Hernani
1010-1110:46 PM2
André Vilela
1 - 0
Diogo Machado
1110-1110:54 PM1
Alexandre Martins
0 - 1
David Melfe
1210-1110:55 PM2
Nuno Navega
1 - 0
Hugo Pinto
4TH ROUND (RACE TO 1)
1310-1111:03 PM1
Pedro Miguel
1 - 0
Diogo Machado
1410-1111:06 PM2
André Vilela
0 - 0
David Melfe
151
Alexandre Martins
0 - 0
Hugo Pinto
162
Nuno Navega
0 - 0
Sérgio Hernani
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-1109:43 PM3
União de Coimbra
9 - 4
Monumental Academy - Nelson Gym
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-1209:34 PM1
Diogo Lucas
1 - 0
Alípio Silva
210-1209:34 PM2
Pedro Rocha
1 - 0
Joaquim E. Santo
310-1209:52 PM1
Fernando Miguel
1 - 0
António José
410-1209:57 PM2
Ricardo Marques
0 - 1
André Ferreira
2ND ROUND (RACE TO 1)
510-1210:07 PM1
Diogo Lucas
0 - 1
Joaquim E. Santo
610-1210:10 PM2
Pedro Rocha
1 - 0
António José
710-1210:19 PM1
Fernando Miguel
1 - 0
André Ferreira
810-1210:25 PM2
Ricardo Marques
1 - 0
Alípio Silva
3RD ROUND (RACE TO 1)
910-1210:30 PM1
Diogo Lucas
1 - 0
António José
1010-1210:42 PM2
Pedro Rocha
1 - 0
André Ferreira
1110-1210:43 PM1
Fernando Miguel
1 - 0
Alípio Silva
1210-1210:46 PM2
Ricardo Marques
0 - 0
Joaquim E. Santo
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-1209:31 PM3
Monumental Academy
9 - 2
UP Rebordosa C
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-1309:55 PM1
Sérgio Hernani
1 - 0
Bruno Ladeiro
210-1309:55 PM2
Hugo Pinto
0 - 1
Rafael Gomes
310-1310:04 PM1
David Melfe
1 - 0
Edgar Sampaio
410-1310:04 PM2
Diogo Machado
1 - 0
Nuno M. Santos
2ND ROUND (RACE TO 1)
510-1310:16 PM1
Sérgio Hernani
0 - 1
Rafael Gomes
610-1310:19 PM2
Hugo Pinto
1 - 0
Edgar Sampaio
710-1310:29 PM1
David Melfe
0 - 1
Nuno M. Santos
810-1310:32 PM2
Diogo Machado
1 - 0
Bruno Ladeiro
3RD ROUND (RACE TO 1)
91
Sérgio Hernani
1 - 0
Edgar Sampaio
1010-1311:05 PM2
Hugo Pinto
0 - 1
Nuno M. Santos
1110-1311:05 PM1
David Melfe
1 - 0
David Abreu
1210-1311:09 PM2
Diogo Machado
1 - 0
Rafael Gomes
4TH ROUND (RACE TO 1)
1310-1311:26 PM1
Sérgio Hernani
0 - 1
Nuno M. Santos
1410-1311:26 PM2
Hugo Pinto
1 - 0
David Abreu
151
David Melfe
0 - 0
Rafael Gomes
162
Diogo Machado
0 - 0
Edgar Sampaio
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-1307:41 PM3
Monumental Academy - Nelson Gym
9 - 5
Académica C
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-1410:00 PM1
Carlos Costa
0 - 1
Alvaro Santos
210-1410:00 PM2
Fernando Carvalho
1 - 0
Celso Alves
310-1410:01 PM1
Agostinho Monteiro
1 - 0
Tiago Santos
410-1410:01 PM2
Alcides Nogueira
1 - 0
Manuel Alves
2ND ROUND (RACE TO 1)
510-1410:09 PM1
Carlos Costa
1 - 0
Celso Alves
610-1410:13 PM2
Fernando Carvalho
1 - 0
Tiago Santos
710-1410:15 PM1
Agostinho Monteiro
1 - 0
Manuel Alves
810-1410:20 PM2
Alcides Nogueira
0 - 1
Alvaro Santos
3RD ROUND (RACE TO 1)
910-1410:28 PM1
Carlos Costa
1 - 0
Tiago Santos
1010-1410:32 PM1
Álvaro China
1 - 0
Manuel Alves
1110-1410:39 PM1
Filipe Carvalho
1 - 0
Alvaro Santos
1210-1410:47 PM1
Alcides Nogueira
0 - 1
Celso Alves
4TH ROUND (RACE TO 1)
1310-1410:53 PM1
Carlos Costa
0 - 0
Manuel Alves
141
Álvaro China
0 - 0
Alvaro Santos
151
Filipe Carvalho
0 - 0
Celso Alves
161
Alcides Nogueira
0 - 0
Tiago Santos
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-1410:00 PM3
Monumental Sociedade - 111 Sport
9 - 3
Coimbra Run Out - Fonepost
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-1809:47 PM1
Pedro Rocha
0 - 1
Helder Sousa
210-1809:47 PM2
Paulo Oliveira
0 - 1
Filipe Marto
31
Ricardo Marques
0 - 1
Daniel Malo
42
Luis Febra
0 - 1
Rui Marques
2ND ROUND (RACE TO 1)
51
Pedro Rocha
1 - 0
Filipe Marto
62
Paulo Oliveira
0 - 1
Daniel Malo
71
Ricardo Marques
1 - 0
Rui Marques
82
Luis Febra
1 - 0
Helder Sousa
3RD ROUND (RACE TO 1)
91
Pedro Rocha
0 - 1
Daniel Malo
101
Paulo Oliveira
0 - 1
Rui Marques
111
Ricardo Marques
0 - 1
Helder Sousa
121
Luis Febra
0 - 1
Filipe Marto
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-1809:46 PM1
Monumental Academy
3 - 9
Rock Café
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
11
Hugo Pinto
1 - 0
José Carlos
21
Diogo Machado
1 - 0
António Simões
31
Sérgio Hernani
1 - 0
José Jorge
41
David Melfe
1 - 0
António Carvalho
2ND ROUND (RACE TO 1)
51
Hugo Pinto
0 - 1
Nuno Flórido
61
Diogo Machado
1 - 0
José Jorge
71
Sérgio Hernani
0 - 1
António Carvalho
81
David Melfe
1 - 0
José Carlos
3RD ROUND (RACE TO 1)
91
Toni Viais
1 - 0
Abel Bernardino
101
Diogo Machado
1 - 0
António Carvalho
111
Sérgio Hernani
0 - 1
José Carlos
121
David Melfe
1 - 0
Nuno Flórido
4TH ROUND (RACE TO 1)
131
Toni Viais
0 - 0
António Carvalho
14
Diogo Machado
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-2510:05 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
9 - 3
CBC - Quadra Inf.
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
110-2709:34 PM
-
2
-
3
-
4
-
2ND ROUND (RACE TO 1)
5
-
6
-
7
-
8
-
3RD ROUND (RACE TO 1)
9
-
10
-
11
-
12
-
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-2709:29 PM3
União de Coimbra
9 - 0
Coimbra Run Out - Napolitano
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
1
-
2
-
3
-
4
-
2ND ROUND (RACE TO 1)
5
-
6
-
7
-
8
-
3RD ROUND (RACE TO 1)
9
-
10
-
11
-
12
-
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1810-2809:24 PM3
Monumental Academy - Nelson Gym
4 - 9
UP Rebordosa A
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
1
-
2
-
3
-
4
-
2ND ROUND (RACE TO 1)
5
-
6
-
7
-
8
-
3RD ROUND (RACE TO 1)
9
-
10
-
11
-
12
-
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
1811-0309:35 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
7 - 9
CRC Casais S Clemente
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
8 BALL (RACE TO 6)
111-1409:01 PM1
Jorge Sousa
6 - 1
Nuno M. Santos
9 BALL (RACE TO 7)
211-1410:19 PM1
Hugo Rogeiro
7 - 2
Rafael Aroso
10 BALL (RACE TO 6)
311-1411:29 PM1
Ricardo Marques
6 - 4
Nuno Branco
TEAMS (RACE TO 3)
411-1409:36 PM2
Monumental Academy
3 - 0
Académica C
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
8 BALL (RACE TO 6)
111-2109:11 PM1
Pedro Rocha
6 - 5
António Duarte
9 BALL (RACE TO 7)
211-2110:42 PM1
Hugo Rogeiro
7 - 3
Pedro Torres Neves
10 BALL (RACE TO 6)
31
Luis Febra
6 - 0
Nuno Flórido
TEAMS (RACE TO 3)
411-2109:12 PM2
Monumental Academy
3 - 0
CB Coimbra - Box Graphic
DAYTIMETB TEAM 1 TEAM 2
8 BALL (RACE TO 6)
101-2309:04 PM1
Pedro Rocha
2 - 6
André Soares
9 BALL (RACE TO 7)
201-2309:59 PM1
Luis Febra
6 - 7
Claudio Batista
10 BALL (RACE TO 6)
301-2311:48 PM1
Hugo Rogeiro
5 - 6
Francisco Pinhal
TEAMS (RACE TO 3)
4
-