NAME
VENUE
START
END
PLAYERS
DISCIPLINE
ENTRY FEE
ORGANIZATION
Poster
NAME TYPE RACE TO
1ª Divisão - APURAMENTO A 8 (double KO)(qualifies 2) 5
1ª Divisão - APURAMENTO B 8 (double KO)(qualifies 2) 5
1ª Divisão - APURAMENTO C 8 (double KO)(qualifies 2) 5
1ª Divisão - APURAMENTO D 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO A 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO B 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO C 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO D 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO E 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO F 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO G 8 (double KO)(qualifies 2) 5
2ª Divisão - APURAMENTO H 8 (double KO)(qualifies 2) 5
AWARD VALUE # TOTAL
PRIZE MONEY 0
# PHOTO NAME GENDER COUNTRY
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
REGISTRATION CLOSED
DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Ricardo Fernandes

Nuno Ribeiro

Fernando Dos Santos

Alberto Figueiredo

Miguel Cortês

Telmo Silva

João Palmela

Osmir Nabaz

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Nuno Ribeiro

Alberto Figueiredo

Miguel Cortês

João Palmela

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Ricardo Fernandes

Fernando Dos Santos

Telmo Silva

Osmir Nabaz

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Ricardo Fernandes

Telmo Silva

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Alberto Figueiredo

Osmir Nabaz

Miguel Cortês

Fernando Dos Santos

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Osmir Nabaz

Fernando Dos Santos

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Fernando Dos Santos

Telmo Silva

ELIMINATED PLAYERS

Nuno Ribeiro

João Palmela

Alberto Figueiredo

Miguel Cortês

Osmir Nabaz

Telmo Silva

QUALIFIED PLAYERS

Ricardo Fernandes

Fernando Dos Santos

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Sérgio Martins

António Neves

Hugo Vicente

Pedro Daniel

Manuel Gouveia

Dinis Brancas

António Pinto

Fabio Gomes

LOSERS 1 :: RACE TO 5

António Neves

Pedro Daniel

Manuel Gouveia

António Pinto

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Sérgio Martins

Hugo Vicente

Dinis Brancas

Fabio Gomes

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Sérgio Martins

Fabio Gomes

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Pedro Daniel

Dinis Brancas

Manuel Gouveia

Hugo Vicente

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Dinis Brancas

Manuel Gouveia

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Manuel Gouveia

Sérgio Martins

ELIMINATED PLAYERS

António Neves

António Pinto

Pedro Daniel

Hugo Vicente

Dinis Brancas

Manuel Gouveia

QUALIFIED PLAYERS

Fabio Gomes

Sérgio Martins

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Diogo Inácio

André Câmara

Helder Ribeiro

Nuno Canhão

Benjamin Coelho

Ivo Reis

Carlos Garcia

Ivan Coelho

LOSERS 1 :: RACE TO 5

André Câmara

Helder Ribeiro

Benjamin Coelho

Carlos Garcia

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Diogo Inácio

Nuno Canhão

Ivo Reis

Ivan Coelho

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Diogo Inácio

Ivan Coelho

LOSERS 2 :: RACE TO 5

André Câmara

Ivo Reis

Carlos Garcia

Nuno Canhão

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Ivo Reis

Carlos Garcia

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Carlos Garcia

Diogo Inácio

ELIMINATED PLAYERS

Helder Ribeiro

Benjamin Coelho

André Câmara

Nuno Canhão

Ivo Reis

Carlos Garcia

QUALIFIED PLAYERS

Ivan Coelho

Diogo Inácio

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Bruno Pereira

Rafael Pereira

Miguel Pais

Filipe Simões

Manuel Ramos

Pedro Correia

Francisco Silva

Jose Silva

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Rafael Pereira

Filipe Simões

Pedro Correia

Francisco Silva

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Bruno Pereira

Miguel Pais

Manuel Ramos

Jose Silva

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Bruno Pereira

Jose Silva

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Filipe Simões

Manuel Ramos

Pedro Correia

Miguel Pais

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Manuel Ramos

Miguel Pais

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Miguel Pais

Jose Silva

ELIMINATED PLAYERS

Rafael Pereira

Francisco Silva

Filipe Simões

Pedro Correia

Manuel Ramos

Miguel Pais

QUALIFIED PLAYERS

Bruno Pereira

Jose Silva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

César Sousa

Walkover

Fernando Pinheiro

Diogo Rodrigues

Diogo Gonçalves

Vasco Berto

Rui Gonçalves

João Rafael

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Fernando Pinheiro

Vasco Berto

João Rafael

WINNERS 1 :: RACE TO 5

César Sousa

Diogo Rodrigues

Diogo Gonçalves

Rui Gonçalves

WINNERS 2 :: RACE TO 5

César Sousa

Rui Gonçalves

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Fernando Pinheiro

Diogo Gonçalves

Vasco Berto

Diogo Rodrigues

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Diogo Gonçalves

Vasco Berto

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Diogo Gonçalves

Rui Gonçalves

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

João Rafael

Fernando Pinheiro

Diogo Rodrigues

Vasco Berto

Rui Gonçalves

QUALIFIED PLAYERS

César Sousa

Diogo Gonçalves

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Carlos Sousa

Walkover

Pedro Henriques

Diogo Neto

Luis Clemente

Pedro Esteves

Jaime Silva

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Diogo Neto

Pedro Esteves

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Carlos Sousa

Pedro Henriques

Luis Clemente

Jaime Silva

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Carlos Sousa

Jaime Silva

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Diogo Neto

Luis Clemente

Pedro Esteves

Pedro Henriques

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Luis Clemente

Pedro Henriques

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Pedro Henriques

Carlos Sousa

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Diogo Neto

Pedro Esteves

Luis Clemente

Pedro Henriques

QUALIFIED PLAYERS

Jaime Silva

Carlos Sousa

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Bruno Neves

Walkover

Abílio Silva

Daniel Macedo

Lucian Roman

Bruno Silvestre

Ricardo Costa Silva

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Daniel Macedo

Bruno Silvestre

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Bruno Neves

Abílio Silva

Lucian Roman

Ricardo Costa Silva

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Bruno Neves

Lucian Roman

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Daniel Macedo

Ricardo Costa Silva

Bruno Silvestre

Abílio Silva

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Daniel Macedo

Abílio Silva

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Abílio Silva

Lucian Roman

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Ricardo Costa Silva

Bruno Silvestre

Daniel Macedo

Lucian Roman

QUALIFIED PLAYERS

Bruno Neves

Abílio Silva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Cristiano Diogo

Walkover

Rui Machado

João Almada

Hélder Braguês

Nuno Vermelho

Ricardo Serra

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Rui Machado

Hélder Braguês

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Cristiano Diogo

João Almada

Nuno Vermelho

Ricardo Serra

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Cristiano Diogo

Ricardo Serra

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Rui Machado

Nuno Vermelho

Hélder Braguês

João Almada

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Nuno Vermelho

Hélder Braguês

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Hélder Braguês

Cristiano Diogo

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Rui Machado

João Almada

Nuno Vermelho

Hélder Braguês

QUALIFIED PLAYERS

Ricardo Serra

Cristiano Diogo

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Rodrigo Carrapato

Walkover

António Pires

Vitor Silva

Luís Silva

Tiago Costa

Sérgio Cabral

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Vitor Silva

Tiago Costa

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Rodrigo Carrapato

António Pires

Luís Silva

Sérgio Cabral

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Rodrigo Carrapato

Sérgio Cabral

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Vitor Silva

Luís Silva

Tiago Costa

António Pires

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Luís Silva

Tiago Costa

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Luís Silva

Sérgio Cabral

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Vitor Silva

António Pires

Tiago Costa

Sérgio Cabral

QUALIFIED PLAYERS

Rodrigo Carrapato

Luís Silva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Carlos Guedes

Walkover

Domingos Guedes

Ivan Monteiro

Carlos Silva

Luis Ponce

Eduardo Ribeiro

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Ivan Monteiro

Carlos Silva

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Carlos Guedes

Domingos Guedes

Luis Ponce

Eduardo Ribeiro

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Carlos Guedes

Luis Ponce

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Ivan Monteiro

Eduardo Ribeiro

Carlos Silva

Domingos Guedes

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Eduardo Ribeiro

Domingos Guedes

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Eduardo Ribeiro

Carlos Guedes

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Ivan Monteiro

Carlos Silva

Domingos Guedes

Carlos Guedes

QUALIFIED PLAYERS

Luis Ponce

Eduardo Ribeiro

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Jaime Tiago

Walkover

Luis Barroso

Paulo Bule

Ricardo Silva

Pedro Lopes

Nelson Brito

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Walkover

Paulo Bule

Ricardo Silva

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Jaime Tiago

Luis Barroso

Pedro Lopes

Nelson Brito

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Jaime Tiago

Pedro Lopes

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Paulo Bule

Nelson Brito

Ricardo Silva

Luis Barroso

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Nelson Brito

Ricardo Silva

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Nelson Brito

Jaime Tiago

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Walkover

Paulo Bule

Luis Barroso

Ricardo Silva

Nelson Brito

QUALIFIED PLAYERS

Pedro Lopes

Jaime Tiago

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Roberto Seco

Pedro Ferreira

Fernando Martins

Pedro Salsinha

Jorge Barão Santos

Joaquim Gomes

Tiago Pimenta

Walkover

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Pedro Ferreira

Pedro Salsinha

Joaquim Gomes

Walkover

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Roberto Seco

Fernando Martins

Jorge Barão Santos

Tiago Pimenta

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Fernando Martins

Tiago Pimenta

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Pedro Ferreira

Jorge Barão Santos

Joaquim Gomes

Roberto Seco

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Jorge Barão Santos

Joaquim Gomes

LOSERS 4 :: RACE TO 5

Jorge Barão Santos

Fernando Martins

ELIMINATED PLAYERS

Pedro Salsinha

Walkover

Pedro Ferreira

Roberto Seco

Joaquim Gomes

Jorge Barão Santos

QUALIFIED PLAYERS

Tiago Pimenta

Fernando Martins