Torneios Monumental
Monumental Academy, Coimbra
1 of February
1 of February
16
8 Ball
Luis Febra

No announced prizes

NAME
GAB16 - Individual * 09/07/2022 - Fase Intermédia16Double Elimination54
GAB16 - Individual * 09/07/2022 - Fase Final4Single Elimination5
GAB16 - Individual * 27/08/2022 - Fase Interm16Double Elimination44
GAB16 - Individual * 08/10/2022 - Fase Intermédia16Double Elimination44
GAB16 - Individual * 08/10/2022 - Fase Final4Single Elimination5
1º Open Pool PT - 1ª Divisão - ABC 2022-2332Double Elimination58
Mon NG vs. CSClemente2Single Elimination9
Monumental Academy 11 Sport vs. Run Out Napolitano2Single Elimination9
2º Open Pool PT - 1ª Divisão ABC 22-23 (Monumental)16Double Elimination54
União de Coimbra vs. Monumental Academy - Nelson Gym vs. 2Single Elimination9
Monumental Academy vs. CB Penacova2Single Elimination9
Monumental NG vs. Rock Café2Single Elimination9
Monumental 111 Sport vs. UP Rebordosa A2Single Elimination9
Monumental 111 Sport vs. CBC Box Graphic2Single Elimination9
Monumental Academy vs. Académica B2Single Elimination9
Monumental Nelso Gym vs CB Mira Quitérios2Single Elimination9
Monumental 111 Sport vs. Académica2Single Elimination9
Monumental Academy vs. CBC Quadra2Single Elimination9
Monumental Nelson Gym vs AAC C2Single Elimination9
Monumental 111 Sport vs MD Bilhar Club2Single Elimination9
Monumental Academy vs CIR Torre Bera2Single Elimination9
3º Open Pool PT - 2ª Divisão ABC - 1ª Fase16Double Elimination44
Leitão 08/01/232Single Elimination10
Monumental Nelson Gym vs. União de Coimbra2Single Elimination9
PHOTO NAME INFO COUNTRY
1Abel Bernardino
2Acácio Silvano
3Académica B
4Académica C
5Académica de Coimbra
6Alexandre Balula
7Alexandre Flórido
8Alexandre Martins
9André Vilela
10António José
11Bruno Maduro
12Carlos Daniel Coelho
13Carlos Jegundo
14CB Coimbra - Box Graphic
15CB Coimbra - Quadra
16CB Mira / Quitérios
17CB Penacova
18CIR Torre de Bera
19Coimbra Run Out - Napolitano
20Diogo Lucas
21Diogo Machado
22Donato Lúcio
23Fernando Almeida
24Fernando Carvalho
25Francisco Alvoeiro
26Francisco Pinhal
27Francisco Rosa
28Hugo Pinto
29Hugo Rogeiro
30João Cardoso
31João Nuno
32José . Carlos
33José Ângelo
34José Geraldo
35Leonardo Perpétua
36Luis Febra
37Luis Santos
38Luis Torres
39Marcio Carapinha
40Marco Canelas
41MD Bilhar Club
42Micael Moço
43Monumental Academy
44Monumental Academy - 111 Sport
45Monumental Academy - Nelson Gym
46Nuno Flórido
47Nuno Mano
48Nuno Navega
49Paulo Oliveira
50Paulo Rosa
51Pedro Pereira
52Pedro Santos
53Pedro Torres Neves
54Rafael Gomes
55Reinaldo Carvalho
56Ricardo Marques
57Rock Café
58Rodrigo Marques
59Romeu Ferreira
60Sérgio Hernani
61União de Coimbra
62UP Rebordosa A
63Vitor Mingatos
64Vitor Vilas
65Walkover
REGISTRATION CLOSED
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
107-0902:30 PM
-
207-0902:30 PM
-
307-0902:30 PM
-
407-0902:30 PM
-
507-0903:30 PM
-
607-0903:30 PM
-
707-0903:30 PM
-
807-0903:30 PM
-
WINNERS 1 (RACE TO 5)
907-0904:30 PM
WINNER 1
-
WINNER 2
1007-0904:30 PM
WINNER 3
-
WINNER 4
1107-0904:30 PM
WINNER 5
-
WINNER 6
1207-0904:30 PM
WINNER 7
-
WINNER 8
WINNERS 2 (RACE TO 5)
1307-0907:30 PM
WINNER 9
-
WINNER 10
1407-0907:30 PM
WINNER 11
-
WINNER 12
LOSERS 1 (RACE TO 5)
1507-0605:30 PM
DEFEATED 1
-
DEFEATED 2
1607-0605:30 PM
DEFEATED 3
-
DEFEATED 4
1707-0605:30 PM
DEFEATED 5
-
DEFEATED 6
1807-0605:30 PM
DEFEATED 7
-
DEFEATED 8
LOSERS 2 (RACE TO 5)
1907-0606:30 PM
WINNER 15
-
DEFEATED 10
2007-0606:30 PM
WINNER 16
-
DEFEATED 9
2107-0606:30 PM
WINNER 17
-
DEFEATED 12
2207-0606:30 PM
WINNER 18
-
DEFEATED 11
LOSERS 3 (RACE TO 5)
2307-0907:30 PM
WINNER 19
-
WINNER 20
2407-0907:30 PM
WINNER 21
-
WINNER 22
LOSERS 4 (RACE TO 5)
2507-0910:00 PM
WINNER 23
-
DEFEATED 13
2607-0910:00 PM
WINNER 24
-
DEFEATED 14
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
1/2 FINAL (RACE TO 5)
107-0911:00 PM
-
207-0911:00 PM
-
FINAL (RACE TO 5)
3
WINNER 1
-
WINNER 2
Eliminated
Hugo PintoHugo RogeiroSérgio HernaniRodrigo MarquesMicael MoçoJosé GeraldoMarcio CarapinhaRicardo MarquesJoão CardosoAbel BernardinoPedro Santos
Qualified (Losers)
Vitor MingatosLuis Torres
Qualified (Winners)
André VilelaCarlos Jegundo
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 4)
11
André Vilela
4 - 1
Micael Moço
21
Hugo Pinto
0 - 4
31
João Cardoso
4 - 1
José Geraldo
408-2704:56 PM1
Vitor Mingatos
4 - 1
Hugo Rogeiro
509-0111:38 PM1
Abel Bernardino
0 - 4
Pedro Santos
609-0111:38 PM1
Sérgio Hernani
2 - 4
Ricardo Marques
709-0111:38 PM1
Luis Torres
3 - 4
Carlos Jegundo
809-0111:38 PM1
Rodrigo Marques
0 - 4
Marcio Carapinha
WINNERS 1 (RACE TO 4)
908-2704:58 PM1
André Vilela
4 - 1
WINNER 2
1008-2704:59 PM1
João Cardoso
1 - 4
Vitor Mingatos
1108-2705:03 PM1
Pedro Santos
4 - 3
Ricardo Marques
1208-2705:41 PM1
Carlos Jegundo
4 - 3
Marcio Carapinha
WINNERS 2 (RACE TO 4)
131
André Vilela
4 - 0
Vitor Mingatos
1408-2708:26 PM1
Pedro Santos
1 - 4
Carlos Jegundo
LOSERS 1 (RACE TO 4)
1508-2705:41 PM1
Micael Moço
4 - 1
Hugo Pinto
1608-2705:55 PM1
José Geraldo
4 - 2
Hugo Rogeiro
1708-2706:07 PM1
Abel Bernardino
4 - 2
Sérgio Hernani
1808-2706:43 PM1
Luis Torres
4 - 1
Rodrigo Marques
LOSERS 2 (RACE TO 4)
1908-2706:44 PM1
Micael Moço
0 - 4
João Cardoso
2008-2706:48 PM1
José Geraldo
2 - 4
DEFEATED 9
2108-2707:29 PM1
Abel Bernardino
4 - 1
Marcio Carapinha
2208-2706:48 PM1
Luis Torres
4 - 3
Ricardo Marques
LOSERS 3 (RACE TO 4)
2308-2708:26 PM1
João Cardoso
1 - 4
WINNER 20
241
Abel Bernardino
0 - 4
Luis Torres
LOSERS 4 (RACE TO 4)
251
WINNER 23
0 - 4
Vitor Mingatos
261
Luis Torres
4 - 3
Pedro Santos
Eliminated
André VilelaWalkoverFrancisco AlvoeiroCarlos JegundoVitor VilasMarcio CarapinhaMicael MoçoLuis FebraFernando CarvalhoJoão CardosoAlexandre MartinsFrancisco Rosa
Qualified (Losers)
Paulo OliveiraNuno Navega
Qualified (Winners)
Ricardo MarquesLuis Torres
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 4)
110-0803:09 PM1
Alexandre Martins
2 - 4
Marcio Carapinha
21
Paulo Oliveira
4 - 3
André Vilela
310-0804:10 PM2
Ricardo Marques
4 - 2
Fernando Carvalho
41
Vitor Vilas
4 - 0
Walkover
510-0804:04 PM3
Luis Febra
4 - 3
Micael Moço
61
Francisco Rosa
4 - 1
Francisco Alvoeiro
74
Carlos Jegundo
0 - 4
Luis Torres
81
Nuno Navega
4 - 3
João Cardoso
WINNERS 1 (RACE TO 4)
91
Marcio Carapinha
2 - 4
Paulo Oliveira
101
Ricardo Marques
4 - 3
Vitor Vilas
111
Luis Febra
3 - 4
Francisco Rosa
121
Luis Torres
4 - 3
Nuno Navega
WINNERS 2 (RACE TO 4)
131
Paulo Oliveira
1 - 4
Ricardo Marques
141
Francisco Rosa
0 - 4
Luis Torres
LOSERS 1 (RACE TO 4)
151
Alexandre Martins
4 - 3
André Vilela
161
Fernando Carvalho
4 - 0
Walkover
171
Micael Moço
4 - 1
Francisco Alvoeiro
181
Carlos Jegundo
3 - 4
João Cardoso
LOSERS 2 (RACE TO 4)
191
Alexandre Martins
4 - 0
Vitor Vilas
201
Fernando Carvalho
4 - 0
Marcio Carapinha
211
Micael Moço
0 - 4
Nuno Navega
221
João Cardoso
4 - 0
Luis Febra
LOSERS 3 (RACE TO 4)
231
Alexandre Martins
4 - 0
Fernando Carvalho
241
Nuno Navega
4 - 0
João Cardoso
LOSERS 4 (RACE TO 4)
251
Alexandre Martins
2 - 4
Paulo Oliveira
261
Nuno Navega
4 - 0
Francisco Rosa
Eliminated
Luis TorresNuno NavegaRicardo Marques
Qualified (Winners)
Paulo Oliveira
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
1/2 FINAL (RACE TO 5)
11
Luis Torres
2 - 5
Paulo Oliveira
21
Ricardo Marques
5 - 1
Nuno Navega
FINAL (RACE TO 5)
31
Paulo Oliveira
5 - 2
Ricardo Marques
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
9
-
10
-
11
-
12
-
13
-
14
-
15
-
16
-
WINNERS 1 (RACE TO 5)
17
WINNER 1
-
WINNER 2
18
WINNER 3
-
WINNER 4
19
WINNER 5
-
WINNER 6
20
WINNER 7
-
WINNER 8
21
WINNER 9
-
WINNER 10
22
WINNER 11
-
WINNER 12
23
WINNER 13
-
WINNER 14
24
WINNER 15
-
WINNER 16
LOSERS 1 (RACE TO 5)
25
DEFEATED 1
-
DEFEATED 2
26
DEFEATED 3
-
DEFEATED 4
27
DEFEATED 5
-
DEFEATED 6
28
DEFEATED 7
-
DEFEATED 8
29
DEFEATED 9
-
DEFEATED 10
30
DEFEATED 11
-
DEFEATED 12
31
DEFEATED 13
-
DEFEATED 14
32
DEFEATED 15
-
DEFEATED 16
WINNERS 2 (RACE TO 5)
33
WINNER 17
-
WINNER 18
34
WINNER 19
-
WINNER 20
35
WINNER 21
-
WINNER 22
36
WINNER 23
-
WINNER 24
LOSERS 2 (RACE TO 5)
37
WINNER 25
-
DEFEATED 18
38
WINNER 26
-
DEFEATED 17
39
WINNER 27
-
DEFEATED 20
40
WINNER 28
-
DEFEATED 19
41
WINNER 29
-
DEFEATED 22
42
WINNER 30
-
DEFEATED 21
43
WINNER 31
-
DEFEATED 24
44
WINNER 32
-
DEFEATED 23
LOSERS 3 (RACE TO 5)
45
WINNER 37
-
WINNER 38
46
WINNER 39
-
WINNER 40
47
WINNER 41
-
WINNER 42
48
WINNER 43
-
WINNER 44
LOSERS 4 (RACE TO 5)
49
WINNER 45
-
DEFEATED 33
50
WINNER 46
-
DEFEATED 34
51
WINNER 47
-
DEFEATED 35
52
WINNER 48
-
DEFEATED 36
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
1
-
Eliminated
Coimbra Run Out - Napolitano
Qualified (Winners)
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-0407:27 PM1
9 - 4
Coimbra Run Out - Napolitano
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
111-1012:44 AM6
Alexandre Martins
0 - 0
Rafael Gomes
211-1012:43 AM5
Reinaldo Carvalho
0 - 0
Pedro Torres Neves
311-1012:43 AM1
Diogo Lucas
0 - 0
Fernando Almeida
411-1012:43 AM3
Marco Canelas
0 - 0
Fernando Carvalho
511-1012:43 AM1
Carlos Daniel Coelho
0 - 0
José Ângelo
611-1012:43 AM4
Acácio Silvano
0 - 0
Luis Febra
711-1012:43 AM1
João Nuno
0 - 0
Hugo Rogeiro
811-1012:43 AM2
Sérgio Hernani
0 - 0
Alexandre Flórido
WINNERS 1 (RACE TO 5)
9
WINNER 1
-
WINNER 2
10
WINNER 3
-
WINNER 4
11
WINNER 5
-
WINNER 6
12
WINNER 7
-
WINNER 8
WINNERS 2 (RACE TO 5)
13
WINNER 9
-
WINNER 10
14
WINNER 11
-
WINNER 12
LOSERS 1 (RACE TO 5)
15
DEFEATED 1
-
DEFEATED 2
16
DEFEATED 3
-
DEFEATED 4
17
DEFEATED 5
-
DEFEATED 6
18
DEFEATED 7
-
DEFEATED 8
LOSERS 2 (RACE TO 5)
19
WINNER 15
-
DEFEATED 10
20
WINNER 16
-
DEFEATED 9
21
WINNER 17
-
DEFEATED 12
22
WINNER 18
-
DEFEATED 11
LOSERS 3 (RACE TO 5)
23
WINNER 19
-
WINNER 20
24
WINNER 21
-
WINNER 22
LOSERS 4 (RACE TO 5)
25
WINNER 23
-
DEFEATED 13
26
WINNER 24
-
DEFEATED 14
Eliminated
Qualified (Winners)
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-1009:16 PM1
União de Coimbra
8 - 8
Monumental Academy - Nelson Gym
Eliminated
Monumental Academy
Qualified (Winners)
CB Penacova
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-1107:07 PM1
Monumental Academy
4 - 9
CB Penacova
Eliminated
Monumental Academy - Nelson Gym
Qualified (Winners)
Rock Café
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-1707:24 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
7 - 9
Rock Café
Eliminated
Qualified (Winners)
UP Rebordosa A
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-1806:14 PM1
7 - 9
UP Rebordosa A
Eliminated
CB Coimbra - Box Graphic
Qualified (Winners)
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-2509:23 PM1
9 - 6
CB Coimbra - Box Graphic
Eliminated
Académica B
Qualified (Winners)
Monumental Academy
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-2509:23 PM2
Monumental Academy
9 - 5
Académica B
Eliminated
Monumental Academy - Nelson Gym
Qualified (Winners)
CB Mira / Quitérios
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
111-3009:53 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
7 - 9
CB Mira / Quitérios
Eliminated
Qualified (Winners)
Académica de Coimbra
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
112-0209:16 PM1
1 - 9
Académica de Coimbra
Eliminated
CB Coimbra - Quadra
Qualified (Winners)
Monumental Academy
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
112-0902:36 AM1
Monumental Academy
9 - 4
CB Coimbra - Quadra
Eliminated
Qualified (Winners)
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
112-1509:18 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
8 - 8
Académica C
Eliminated
MD Bilhar Club
Qualified (Winners)
Monumental Academy - 111 Sport
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
112-1606:59 PM1
Monumental Academy - 111 Sport
9 - 4
MD Bilhar Club
Eliminated
Monumental Academy
Qualified (Winners)
CIR Torre de Bera
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
101-0609:38 PM1
Monumental Academy
6 - 9
CIR Torre de Bera
Eliminated
António JoséNuno ManoPaulo RosaAlexandre BalulaRomeu Ferreira
Qualified (Losers)
Nuno FlóridoBruno Maduro
Qualified (Winners)
José . Carlos Francisco Pinhal
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 4)
11
Nuno Mano
-
Walkover
21
Alexandre Balula
-
Walkover
31
José . Carlos
-
Walkover
41
Nuno Flórido
-
Walkover
51
Bruno Maduro
-
Walkover
61
António José
-
Walkover
701-0702:14 PM1
Paulo Rosa
4 - 2
Romeu Ferreira
81
Francisco Pinhal
-
Walkover
WINNERS 1 (RACE TO 4)
901-0701:22 PM2
Nuno Mano
1 - 4
Alexandre Balula
1001-0701:22 PM3
José . Carlos
4 - 3
Nuno Flórido
1101-0701:22 PM4
Bruno Maduro
4 - 1
António José
1201-0703:12 PM1
Paulo Rosa
0 - 4
Francisco Pinhal
WINNERS 2 (RACE TO 4)
1301-0703:01 PM3
Alexandre Balula
1 - 4
José . Carlos
1401-0703:46 PM1
Bruno Maduro
2 - 4
Francisco Pinhal
LOSERS 1 (RACE TO 4)
151
Walkover
-
Walkover
161
Walkover
-
Walkover
171
Walkover
-
Walkover
181
Romeu Ferreira
-
Walkover
LOSERS 2 (RACE TO 4)
191
Walkover
-
Nuno Flórido
201
Walkover
-
Nuno Mano
211
Walkover
-
Paulo Rosa
2201-0702:55 PM2
Romeu Ferreira
4 - 2
António José
LOSERS 3 (RACE TO 4)
2301-0703:01 PM4
Nuno Flórido
4 - 3
Nuno Mano
2401-0704:19 PM2
Paulo Rosa
2 - 4
Romeu Ferreira
LOSERS 4 (RACE TO 4)
2501-0704:19 PM3
Nuno Flórido
4 - 1
Alexandre Balula
2601-0705:12 PM1
Romeu Ferreira
1 - 4
Bruno Maduro
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 10)
11
André Vilela
9 - 9
Carlos Jegundo
DAYTIMETB PLAYER 1 PLAYER 2
FINAL (RACE TO 9)
101-1209:10 PM1
Monumental Academy - Nelson Gym
7 - 9
União de Coimbra