NAME
VENUE
START
END
PLAYERS
DISCIPLINE
ENTRY FEE
ORGANIZATION
NAME TYPE RACE TO
Camp. Nacional 1ª Div. (Fase Intermédia) 32 (double KO)(qualifies 8) 7
Camp. Nacional 1ª Div. (Fase Final) 32 (double KO)(qualifies 8)d 7
Camp. Nacional 1ª Div. (Fase Final) 8 (KO direct)(qualifies 1) 8
Camp. Nacional 1ª Div. (Feminino) - GRUPO 1 4 (double KO)(qualifies 2) 6
Camp. Nacional 1ª Div. (Feminino) - GRUPO 2 4 (double KO)(qualifies 2) 6
Camp. Nacional 1ª Div. (Feminino) - FINAL 4 (KO direct)(qualifies 1) 6
Taça de Portugal (Feminino) 8 (KO direct)(qualifies 1)(sorteio/ronda) 6
Taça de Portugal 32 (KO direct)(qualifies 1)(sorteio/ronda) 8
AWARD VALUE # TOTAL
PRIZE MONEY 0
# PHOTO NAME GENDER COUNTRY
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
REGISTRATION CLOSED
DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 7

Kristina Zlateva

Amalia Matas

Helena Moreira

Dilsa Mónico

Hugo Saraiva

André Pedroso

Diogo Inácio

Donato Lúcio

Joao Barbosa

João Cardoso

Manuel Costa

Leonel Dias

Rui Batalha

Aldemar Andrade

Alexandre Martins

Nuno Ribeiro

Jonas Sousa

Ricardo Silva

Rafael Teófilo

Paulo Vieira

Nuno Rolo

José Martins

Alexandre Flórido

André Soares

Dário Freitas

Nuno André

Jaime Castro

Ricardo Dias

Carlos Oliveira

André Santos

Walkover

Olivério Cruz

WINNERS 1 :: RACE TO 7

Kristina Zlateva

Dilsa Mónico

André Pedroso

Diogo Inácio

Joao Barbosa

Leonel Dias

Aldemar Andrade

Nuno Ribeiro

Jonas Sousa

Rafael Teófilo

Nuno Rolo

Alexandre Flórido

Dário Freitas

Ricardo Dias

André Santos

Olivério Cruz

LOSERS 1 :: RACE TO 7

Amalia Matas

Helena Moreira

Hugo Saraiva

Donato Lúcio

João Cardoso

Manuel Costa

Rui Batalha

Alexandre Martins

Ricardo Silva

Paulo Vieira

José Martins

André Soares

Nuno André

Jaime Castro

Carlos Oliveira

Walkover

WINNERS 2 :: RACE TO 7

Samuel Santos

Diogo Inácio

Joao Barbosa

Nuno Ribeiro

Jonas Sousa

Nuno Rolo

Ricardo Dias

André Santos

LOSERS 2 :: RACE TO 7

Ivan Coelho

Olivério Cruz

Donato Lúcio

Dário Freitas

João Cardoso

Alexandre Flórido

Alexandre Martins

Rafael Teófilo

Ricardo Silva

Aldemar Andrade

André Soares

Leonel Dias

Nuno André

André Pedroso

Carlos Oliveira

Ruben Alves

LOSERS 3 :: RACE TO 7

Ivan Coelho

Dário Freitas

João Cardoso

Alexandre Martins

Aldemar Andrade

André Soares

Nuno André

Ruben Alves

LOSERS 4 :: RACE TO 7

Ivan Coelho

Diogo Inácio

João Cardoso

Nuno Ribeiro

Aldemar Andrade

Jonas Sousa

Nuno André

Ricardo Dias

ELIMINATED PLAYERS

Hugo Saraiva

Manuel Costa

Rui Batalha

Paulo Vieira

José Martins

Jaime Castro

Walkover

Olivério Cruz

Donato Lúcio

Alexandre Flórido

Rafael Teófilo

Ricardo Silva

Leonel Dias

André Pedroso

Carlos Oliveira

Dário Freitas

Alexandre Martins

André Soares

Ruben Alves

Diogo Inácio

Nuno Ribeiro

Aldemar Andrade

Ricardo Dias

QUALIFIED PLAYERS

Samuel Santos

Joao Barbosa

Nuno Rolo

André Santos

Ivan Coelho

João Cardoso

Jonas Sousa

Nuno André

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 7

Miguel Silva

Walkover

Nuno André

João Fonseca

Ivan Coelho

Jonas Sousa

Jorge Tinoco

João Leite

Bruno Sousa

Bruno Seno

Jorge Pimenta

Bruno Fumega

Bruno Bernardo

Pedro Pereira

Nuno Rolo

Ricardo Salgado

Tomás Ribeiro

Nélio Nóbrega

Joao Barbosa

Fabio Gomes

Américo Francisco

Luís Torres

João Sousa

Samuel Santos

João Cardoso

Henrique Correia

André Santos

Manuel Pereira

António Neves

João Grilo

Gerson Santos

Pedro Teixeira

WINNERS 1 :: RACE TO 7

Miguel Silva

Nuno André

Ivan Coelho

Jorge Tinoco

Bruno Sousa

Bruno Fumega

Bruno Bernardo

Nuno Rolo

Tomás Ribeiro

Joao Barbosa

Américo Francisco

Samuel Santos

João Cardoso

André Santos

João Grilo

Pedro Teixeira

LOSERS 1 :: RACE TO 7

Walkover

João Fonseca

Jonas Sousa

João Leite

Bruno Seno

Jorge Pimenta

Pedro Pereira

Ricardo Salgado

Nélio Nóbrega

Fabio Gomes

Luís Torres

João Sousa

Henrique Correia

Manuel Pereira

António Neves

Gerson Santos

WINNERS 2 :: RACE TO 7

Miguel Silva

Ivan Coelho

Bruno Sousa

Bruno Bernardo

Joao Barbosa

Américo Francisco

André Santos

Pedro Teixeira

LOSERS 2 :: RACE TO 7

João Fonseca

Nuno Rolo

João Leite

Bruno Fumega

Jorge Pimenta

Jorge Tinoco

Pedro Pereira

Nuno André

Fabio Gomes

João Grilo

João Sousa

João Cardoso

Henrique Correia

Samuel Santos

António Neves

Tomás Ribeiro

LOSERS 3 :: RACE TO 7

Nuno Rolo

Bruno Fumega

Jorge Tinoco

Pedro Pereira

João Grilo

João Sousa

Henrique Correia

António Neves

LOSERS 4 :: RACE TO 7

Bruno Fumega

Miguel Silva

Jorge Tinoco

Bruno Bernardo

João Grilo

Américo Francisco

Henrique Correia

André Santos

ELIMINATED PLAYERS

Walkover

Jonas Sousa

Bruno Seno

Ricardo Salgado

Nélio Nóbrega

Luís Torres

Manuel Pereira

Gerson Santos

João Fonseca

João Leite

Jorge Pimenta

Nuno André

Fabio Gomes

João Cardoso

Samuel Santos

Tomás Ribeiro

Nuno Rolo

Pedro Pereira

João Sousa

António Neves

Bruno Fumega

Bruno Bernardo

Américo Francisco

André Santos

QUALIFIED PLAYERS

Ivan Coelho

Bruno Sousa

Joao Barbosa

Pedro Teixeira

Miguel Silva

Jorge Tinoco

João Grilo

Henrique Correia

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL :: RACE TO 8

Ivan Coelho

João Grilo

Bruno Sousa

Henrique Correia

Joao Barbosa

Miguel Silva

Pedro Teixeira

Jorge Tinoco

1/2 FINAL :: RACE TO 8

João Grilo

Bruno Sousa

Joao Barbosa

Jorge Tinoco

FINAL :: RACE TO 8

João Grilo

Joao Barbosa

ELIMINATED PLAYERS

Ivan Coelho

Henrique Correia

Miguel Silva

Pedro Teixeira

Bruno Sousa

Jorge Tinoco

FINALISTS PLAYERS

João Grilo

Joao Barbosa

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Dilsa Mónico

Janine Santos

Helena Moreira

Rute Saraiva

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Dilsa Mónico

Rute Saraiva

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Janine Santos

Helena Moreira

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Helena Moreira

Rute Saraiva

ELIMINATED PLAYERS

Janine Santos

Helena Moreira

QUALIFIED PLAYERS

Dilsa Mónico

Rute Saraiva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Vânia Franco

Ines Silva

Sara Rocha

Sergia Queiros

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Vânia Franco

Sergia Queiros

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Ines Silva

Sara Rocha

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Ines Silva

Sergia Queiros

ELIMINATED PLAYERS

Sara Rocha

Sergia Queiros

QUALIFIED PLAYERS

Vânia Franco

Ines Silva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/2 FINAL :: RACE TO 6

Sara Rocha

Vânia Franco

Sergia Queiros

Rute Saraiva

FINAL :: RACE TO 6

Sara Rocha

Sergia Queiros

ELIMINATED PLAYERS

Vânia Franco

Rute Saraiva

FINALISTS PLAYERS
DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL :: RACE TO 6

Sergia Queiros

Sara Rocha

Vânia Franco

Dilsa Mónico

Ines Silva

Ágata Castro

Sergia Queiros

Cristina Machado

1/2 FINAL :: RACE TO 6

Sergia Queiros

Sara Rocha

Vânia Franco

Ines Silva

FINAL :: RACE TO 6

Sara Rocha

Ines Silva

ELIMINATED PLAYERS

Sergia Queiros

Dilsa Mónico

Ágata Castro

Cristina Machado

Sergia Queiros

Vânia Franco

Sara Rocha

QUALIFIED PLAYERS

Sara Rocha

Vânia Franco

Ines Silva

Sergia Queiros

Sara Rocha

Ines Silva

Ines Silva

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/16 FINAL :: RACE TO 8

Aldemar Andrade

Pedro Miguel

Pedro Teixeira

António Domingos

Alexandre Martins

João Leite

Manuel Teixeira

Fabio Gomes

João Fonseca

Francisco Alvoeiro

Samuel Santos

Bruno Seno

Ruben Alves

João Grilo

Walkover

João Moura

Tomás Ribeiro

António Neves

Diogo Inácio

Jonas Sousa

Jorge Tinoco

Miguel Silva

João Paulo Pereira

Donato Lúcio

Bruno Bernardo

Paulo Vieira

Helder Ribeiro

Gerson Santos

João Morais

Rui Pereira

João Sousa

Bruno Sousa

1/8 FINAL :: RACE TO 8

João Grilo

Pedro Miguel

João Moura

Miguel Silva

Bruno Bernardo

Jonas Sousa

João Fonseca

João Morais

Samuel Santos

Alexandre Martins

Donato Lúcio

Manuel Teixeira

Tomás Ribeiro

Pedro Teixeira

Gerson Santos

Bruno Sousa

1/4 FINAL :: RACE TO 8

João Moura

Manuel Teixeira

Samuel Santos

João Grilo

João Fonseca

Tomás Ribeiro

Bruno Sousa

Bruno Bernardo

1/2 FINAL :: RACE TO 8

Samuel Santos

Manuel Teixeira

Tomás Ribeiro

Bruno Sousa

FINAL :: RACE TO 8

Bruno Sousa

Samuel Santos

ELIMINATED PLAYERS

Aldemar Andrade

António Domingos

João Leite

Fabio Gomes

Francisco Alvoeiro

Bruno Seno

Ruben Alves

Walkover

António Neves

Diogo Inácio

Jorge Tinoco

João Paulo Pereira

Paulo Vieira

Helder Ribeiro

Rui Pereira

João Sousa

Pedro Miguel

Miguel Silva

Jonas Sousa

João Morais

Alexandre Martins

Donato Lúcio

Pedro Teixeira

Gerson Santos

João Moura

João Grilo

João Fonseca

Bruno Bernardo

Manuel Teixeira

Tomás Ribeiro

Bruno Sousa

QUALIFIED PLAYERS

Pedro Miguel

Pedro Teixeira

Alexandre Martins

Manuel Teixeira

João Fonseca

Samuel Santos

João Grilo

João Moura

Tomás Ribeiro

Jonas Sousa

Miguel Silva

Donato Lúcio

Bruno Bernardo

Gerson Santos

João Morais

Bruno Sousa

João Grilo

João Moura

Bruno Bernardo

João Fonseca

Samuel Santos

Manuel Teixeira

Tomás Ribeiro

Bruno Sousa

Manuel Teixeira

Samuel Santos

Tomás Ribeiro

Bruno Sousa

Samuel Santos

Bruno Sousa

Samuel Santos