NAME
VENUE
START
END
PLAYERS
DISCIPLINE
ENTRY FEE
ORGANIZATION
NAME TYPE RACE TO
INDIVIDUAL - QUADRO A 8 (double KO)(qualifies 2)b 8
INDIVIDUAL - QUADRO B 8 (double KO)(qualifies 2)b 8
INDIVIDUAL - QUADRO C 8 (double KO)(qualifies 2)b 8
INDIVIDUAL - QUADRO D 8 (double KO)(qualifies 2)b 8
INDIVIDUAL - QUADRO FINAL 8 (KO direct)(qualifies 1) 9
EQUIPAS - QUADRO A 8 (double KO)(qualifies 2)b 5
EQUIPAS - QUADRO B 8 (double KO)(qualifies 2)b 5
EQUIPAS - QUADRO C 8 (double KO)(qualifies 2)b 5
EQUIPAS - QUADRO D 8 (double KO)(qualifies 2)b 5
EQUIPAS - QUADRO FINAL 8 (KO direct)(qualifies 1) 6
AWARD VALUE # TOTAL
1.º 500 1 500
2.º 300 1 300
3.ºs 200 2 400
5.ºs 100 4 400
PRIZE MONEY 1600
# PHOTO NAME GENDER COUNTRY
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
REGISTRATION CLOSED
DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 8

João Santo

Vincent Calabrese

Frederico Pereira

Zé Mira

Ivan Coelho

Jorge Coelho

Pedro Teixeira

Pedro Neves

WINNERS 1 :: RACE TO 8

Vincent Calabrese

Frederico Pereira

Ivan Coelho

Pedro Neves

LOSERS 1 :: RACE TO 8

João Santo

Zé Mira

Jorge Coelho

Pedro Teixeira

LOSERS 2 :: RACE TO 8

João Santo

Ivan Coelho

Pedro Teixeira

Frederico Pereira

WINNERS 2 :: RACE TO 8

Vincent Calabrese

Pedro Neves

LOSERS 3 :: RACE TO 8

João Santo

Pedro Teixeira

LOSERS 4 :: RACE TO 8

Pedro Teixeira

Pedro Neves

ELIMINATED PLAYERS

Zé Mira

Jorge Coelho

Ivan Coelho

Frederico Pereira

João Santo

Pedro Teixeira

QUALIFIED PLAYERS

Vincent Calabrese

Pedro Neves

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 8

André Pedroso

Manuel Gama

Alexandre Martins

José Maria

Benjamin Coelho

Samuel Santos

João Morais

Ari Barreira

WINNERS 1 :: RACE TO 8

Manuel Gama

Alexandre Martins

Samuel Santos

João Morais

LOSERS 1 :: RACE TO 8

André Pedroso

José Maria

Benjamin Coelho

Ari Barreira

LOSERS 2 :: RACE TO 8

José Maria

Samuel Santos

Benjamin Coelho

Manuel Gama

WINNERS 2 :: RACE TO 8

Alexandre Martins

João Morais

LOSERS 3 :: RACE TO 8

Samuel Santos

Manuel Gama

LOSERS 4 :: RACE TO 8

Samuel Santos

Alexandre Martins

ELIMINATED PLAYERS

André Pedroso

Ari Barreira

José Maria

Benjamin Coelho

Manuel Gama

Alexandre Martins

QUALIFIED PLAYERS

João Morais

Samuel Santos

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 8

Edgar Martins

Manuel Pereira

Donato Lúcio

Bruno Bernardo

João Cardoso

Nuno Mano

Pedro Pereira

Paulo Lima

WINNERS 1 :: RACE TO 8

Manuel Pereira

Bruno Bernardo

João Cardoso

Pedro Pereira

LOSERS 1 :: RACE TO 8

Edgar Martins

Donato Lúcio

Nuno Mano

Paulo Lima

LOSERS 2 :: RACE TO 8

Donato Lúcio

João Cardoso

Paulo Lima

Bruno Bernardo

WINNERS 2 :: RACE TO 8

Manuel Pereira

Pedro Pereira

LOSERS 3 :: RACE TO 8

João Cardoso

Bruno Bernardo

LOSERS 4 :: RACE TO 8

Bruno Bernardo

Manuel Pereira

ELIMINATED PLAYERS

Edgar Martins

Nuno Mano

Donato Lúcio

Paulo Lima

João Cardoso

Bruno Bernardo

QUALIFIED PLAYERS

Pedro Pereira

Manuel Pereira

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 8

Bruno Sousa

Rui Pereira

João Roque

Francisco Alvoeiro

Ruben Alves

André Vilela

André Soares

Pedro Santos

WINNERS 1 :: RACE TO 8

Bruno Sousa

João Roque

Ruben Alves

André Soares

LOSERS 1 :: RACE TO 8

Rui Pereira

Francisco Alvoeiro

André Vilela

Pedro Santos

LOSERS 2 :: RACE TO 8

Francisco Alvoeiro

Ruben Alves

Pedro Santos

João Roque

WINNERS 2 :: RACE TO 8

Bruno Sousa

André Soares

LOSERS 3 :: RACE TO 8

Ruben Alves

João Roque

LOSERS 4 :: RACE TO 8

André Soares

ELIMINATED PLAYERS

Rui Pereira

André Vilela

Francisco Alvoeiro

Pedro Santos

João Roque

QUALIFIED PLAYERS

Bruno Sousa

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL :: RACE TO 9

João Morais

Manuel Pereira

Pedro Pereira

Ruben Alves

Vincent Calabrese

Pedro Neves

Bruno Sousa

Samuel Santos

1/2 FINAL :: RACE TO 9

Manuel Pereira

Pedro Pereira

Vincent Calabrese

Samuel Santos

FINAL :: RACE TO 9

Manuel Pereira

Samuel Santos

ELIMINATED PLAYERS

João Morais

Ruben Alves

Pedro Neves

Bruno Sousa

Pedro Pereira

Vincent Calabrese

FINALISTS PLAYERS

Samuel Santos

Manuel Pereira

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

CB Águeda

Ferreirense A

ACRD/Rock On

Monumental Academy

União B

CCR Outeiro de Baixo B

Ferreirense B

CB Penacova

WINNERS 1 :: RACE TO 5

CB Águeda

Monumental Academy

União B

CB Penacova

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Ferreirense A

ACRD/Rock On

CCR Outeiro de Baixo B

Ferreirense B

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Ferreirense A

CB Penacova

CCR Outeiro de Baixo B

Monumental Academy

WINNERS 2 :: RACE TO 5

CB Águeda

União B

LOSERS 3 :: RACE TO 5

CB Penacova

Monumental Academy

LOSERS 4 :: RACE TO 5

CB Penacova

CB Águeda

ELIMINATED PLAYERS

ACRD/Rock On

Ferreirense B

Ferreirense A

CCR Outeiro de Baixo B

Monumental Academy

CB Penacova

QUALIFIED PLAYERS

União B

CB Águeda

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

AGU

CCR Outeiro de Baixo A

União E

UPC Chelo

MD Café

Torre de Bera

ARCD/Rock

CBC - Quadra

WINNERS 1 :: RACE TO 5

AGU

União E

Torre de Bera

CBC - Quadra

LOSERS 1 :: RACE TO 5

CCR Outeiro de Baixo A

UPC Chelo

MD Café

ARCD/Rock

LOSERS 2 :: RACE TO 5

CCR Outeiro de Baixo A

CBC - Quadra

ARCD/Rock

AGU

WINNERS 2 :: RACE TO 5

União E

Torre de Bera

LOSERS 3 :: RACE TO 5

CBC - Quadra

AGU

LOSERS 4 :: RACE TO 5

CBC - Quadra

União E

ELIMINATED PLAYERS

UPC Chelo

MD Café

CCR Outeiro de Baixo A

ARCD/Rock

AGU

CBC - Quadra

QUALIFIED PLAYERS

Torre de Bera

União E

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

Beira-Mar A

Coimbra Run Out

União D

Academia Dom Luis

UP Rebordosa B

Académica B

União A

Beira-Mar B

WINNERS 1 :: RACE TO 5

Beira-Mar A

União D

Académica B

União A

LOSERS 1 :: RACE TO 5

Coimbra Run Out

Academia Dom Luis

UP Rebordosa B

Beira-Mar B

LOSERS 2 :: RACE TO 5

Coimbra Run Out

Académica B

Beira-Mar B

União D

WINNERS 2 :: RACE TO 5

Beira-Mar A

União A

LOSERS 3 :: RACE TO 5

Académica B

União D

LOSERS 4 :: RACE TO 5

União D

Beira-Mar A

ELIMINATED PLAYERS

Academia Dom Luis

UP Rebordosa B

Coimbra Run Out

Beira-Mar B

Académica B

Beira-Mar A

QUALIFIED PLAYERS

União A

União D

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO 5

União de Leiria

UP Rebordosa A

CB Mira B

União C

Coimbra Run Out

CB Mira

Académica A

AB New York

WINNERS 1 :: RACE TO 5

UP Rebordosa A

CB Mira B

CB Mira

Académica A

LOSERS 1 :: RACE TO 5

União de Leiria

União C

Coimbra Run Out

AB New York

LOSERS 2 :: RACE TO 5

União de Leiria

CB Mira

AB New York

CB Mira B

WINNERS 2 :: RACE TO 5

UP Rebordosa A

Académica A

LOSERS 3 :: RACE TO 5

União de Leiria

CB Mira B

LOSERS 4 :: RACE TO 5

CB Mira B

Académica A

ELIMINATED PLAYERS

União C

Coimbra Run Out

CB Mira

AB New York

União de Leiria

CB Mira B

QUALIFIED PLAYERS

UP Rebordosa A

Académica A

DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL :: RACE TO 6

União B

Académica A

UP Rebordosa A

CB Águeda

União A

União E

Torre de Bera

União D

1/2 FINAL :: RACE TO 6

Académica A

UP Rebordosa A

União E

União D

FINAL :: RACE TO 6

Académica A

União E

ELIMINATED PLAYERS

União B

CB Águeda

União A

Torre de Bera

UP Rebordosa A

União D

FINALISTS PLAYERS

União E

Académica A