ABC - Académica de Coimbra
10 of October
31 of May
16
8 Ball
ABC - Académica de Coimbra

No announced prizes

NAME
PPT Camp. Nacional 1ª Div. Coimbra 16Single Elimination1 4
PPT Camp. Nacional 2ª Div. Coimbra 16Single Elimination1 4
2ºOpen 1ª Div. Pool PT Coimbra - Fase Final 8Single Elimination5
2ºOpen 2ª Div. Pool PT Coimbra - Fase Final 8Single Elimination5
PHOTO NAME COUNTRYTEAM
1 Rafael Aroso
2 André Soares
3 João Moura
4 Marcio Carapinha
5 Luís Torres
6 Alexandre Flórido
7 Acácio Silvano
8 Reinaldo Carvalho
9 Alexandre Martins
10 André Vilela
11 Alexandre Flórido
12 André Neves
13 Carlos Daniel Coelho
14 Fernando Cardoso
15 Luís Torres
16 Fernando Carvalho
17 Ricardo Oliveira
18 Hugo Pinto
19 Francisco Pinhal
20 Nuno Flórido
21 João Melo
22 José Carlos
23 Carlos Almeida
24 Pedro Miguel
25 João Cardoso
26 Aldemar Andrade
27 Tomás Ribeiro
28 Miguel Silva
29 Pedro Teixeira
30 Tomás Barros
31 António Amorim
32 Sérgio Fernandes
33 Hugo Valente
34 Académica de Coimbra
35 CB S. João da Madeira
36 Rafael Barata
37 Paulo Sousa
38 Hugo Rogeiro
39 Jorge Sousa
40 Pedro Santos
41 António Domingos
42 José Ângelo
43 Ricardo Marques
44 André Soares
45 Nuno Navega
46 Diogo Lucas
47 Luis Febra
48 Pedro Rocha
49 Micael Moço
50 Diogo Machado
51 Sérgio Guiné
52 José Jorge
53 Nuno Mano
REGISTRATION CLOSED
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
1 11-2504:51 PM 2
André Soares
0 - 0
António Domingos
2
-
3
-
4
-
2ND ROUND (RACE TO 1)
5
-
6
-
7
-
8
-
3RD ROUND (RACE TO 1)
9
-
10
-
11
-
12
-
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
18
-
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1ST ROUND (RACE TO 1)
1
-
2
-
3
-
4
-
2ND ROUND (RACE TO 1)
5
-
6
-
7
-
8
-
3RD ROUND (RACE TO 1)
9
-
10
-
11
-
12
-
4TH ROUND (RACE TO 1)
13
-
14
-
15
-
16
-
TIEBREAKER (RACE TO 1)
17
-
TEAMS (RACE TO 9)
18
-
Eliminated
Fernando CardosoLuís TorresAndré VilelaLuis FebraDiogo LucasAlexandre MartinsPedro Rocha
Qualified (Winners)
Alexandre Flórido
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL (RACE TO 5)
1 11-1301:36 PM 1
Fernando Cardoso
1 - 5
Diogo Lucas
2 11-1302:18 PM 2
Luís Torres
4 - 5
Alexandre Flórido
3 11-1305:03 PM 1
Alexandre Martins
5 - 4
André Vilela
4 11-1303:36 PM 3
Luis Febra
4 - 5
Pedro Rocha
1/2 FINAL (RACE TO 5)
5 11-1305:03 PM 1
Diogo Lucas
0 - 5
Alexandre Flórido
6 11-1305:08 PM 3
Alexandre Martins
4 - 5
Pedro Rocha
FINAL (RACE TO 5)
7 11-1306:51 PM 1
Alexandre Flórido
5 - 1
Pedro Rocha
Eliminated
Hugo PintoDiogo MachadoSérgio GuinéNuno ManoPedro MiguelJosé JorgeMicael Moço
Qualified (Winners)
Francisco Pinhal
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL (RACE TO 5)
1 11-1301:36 PM 3
Pedro Miguel
5 - 4
Hugo Pinto
2 11-1302:10 PM 4
Micael Moço
5 - 3
Diogo Machado
3 11-1303:37 PM 2
Francisco Pinhal
5 - 2
Sérgio Guiné
4 11-1303:37 PM 4
José Jorge
5 - 3
Nuno Mano
1/2 FINAL (RACE TO 5)
5 11-1304:59 PM 2
Pedro Miguel
2 - 5
Micael Moço
6 11-1305:35 PM 4
Francisco Pinhal
5 - 4
José Jorge
FINAL (RACE TO 5)
7 11-1307:08 PM 3
Micael Moço
0 - 5
Francisco Pinhal