ABLEI - Pool PT (2ª Div.)
ACR Maceirinha
22 of October
23 of October
32
8 Ball
Pedro Pereira

No announced prizes

NAME
QUADRO DE APURAMENTO 32Double Elimination5 8
QUADRO FINAL 8Single Elimination5
PHOTO NAME COUNTRYTEAM
1 Janine Santos
2 Joel Magalhães
3 Francisca Taveira
4 Rui Pereira
5 Paulo Ribeiro
6 Carlos Agueda
7 Nuno Nunes
8 Pedro Pereira AAC
9 Carlos Costa
10 Joao Vicente
11 Jorge Coelho
12 Adelino Santos
13 Tito Osório
14 Tiago Cruz
15 João Paulo Salgueiro
16 Carlos Jeronimo
17 Jorge Boita
18 Paulo Alexandre Damica
19 Evaristo Santos
20 Edmundo Carvalho
21 Alípio Ivo
22 Mário Nascimento
23 Miguel Murraças
24 Raquel Freire
25 Ricardo Oliveira
26 Pedro Pereira UDL
27 Carlos Almeida ACRM
28 Acácio Mendes
29 João Tavares
30 Sérgio Fazendeiro
31 Octávio Santos
32 Nuno Bernardino
REGISTRATION CLOSED
Eliminated
Francisca TaveiraPedro Pereira AACAdelino SantosTito OsórioPaulo Alexandre DamicaAlípio IvoAcácio MendesOctávio SantosJoel MagalhãesCarlos AguedaJoao VicenteJorge CoelhoEvaristo SantosEdmundo CarvalhoSérgio FazendeiroRicardo OliveiraPaulo RibeiroCarlos JeronimoMiguel MurraçasJoão TavaresJanine SantosJoão Paulo SalgueiroMário NascimentoPedro Pereira UDL
Qualified (Losers)
Rui PereiraTiago CruzRaquel FreireCarlos Almeida ACRM
Qualified (Winners)
Nuno NunesCarlos CostaJorge BoitaNuno Bernardino
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
1 10-2209:51 AM 1
Janine Santos
5 - 4
Joel Magalhães
2 10-2209:51 AM 2
Francisca Taveira
4 - 5
Rui Pereira
3 10-2209:51 AM 3
Paulo Ribeiro
5 - 1
Carlos Agueda
4 10-2209:51 AM 4
Nuno Nunes
5 - 2
Pedro Pereira AAC
5 10-2209:51 AM 5
Carlos Costa
5 - 2
Joao Vicente
6 10-2209:51 AM 6
Jorge Coelho
5 - 2
Adelino Santos
7 10-2209:51 AM 7
Tito Osório
2 - 5
Tiago Cruz
8 10-2209:51 AM 8
João Paulo Salgueiro
5 - 1
Carlos Jeronimo
9 10-2210:53 AM 4
Jorge Boita
5 - 2
Paulo Alexandre Damica
10 10-2212:31 PM 7
Evaristo Santos
4 - 5
Edmundo Carvalho
11 10-2211:06 AM 8
Alípio Ivo
0 - 5
Mário Nascimento
12 10-2212:31 PM 3
Miguel Murraças
4 - 5
Raquel Freire
13 10-2212:31 PM 6
Ricardo Oliveira
5 - 2
Pedro Pereira UDL
14 10-2211:29 AM 5
Carlos Almeida ACRM
5 - 2
Acácio Mendes
15 10-2211:40 AM 8
João Tavares
4 - 5
Sérgio Fazendeiro
16 1
Octávio Santos
0 - 5
Nuno Bernardino
WINNERS 1 (RACE TO 5)
17 10-2212:12 PM 4
Janine Santos
2 - 5
Rui Pereira
18 10-2211:49 AM 2
Paulo Ribeiro
3 - 5
Nuno Nunes
19 10-2212:03 PM 1
Carlos Costa
5 - 2
Jorge Coelho
20 10-2212:38 PM 7
Tiago Cruz
3 - 5
João Paulo Salgueiro
21 10-2212:43 PM 2
Jorge Boita
5 - 4
Edmundo Carvalho
22 10-2212:45 PM 3
Mário Nascimento
3 - 5
Raquel Freire
23 10-2201:07 PM 6
Ricardo Oliveira
1 - 5
Carlos Almeida ACRM
24 10-2201:26 PM 8
Sérgio Fazendeiro
3 - 5
Nuno Bernardino
LOSERS 1 (RACE TO 5)
25 10-2201:37 PM 4
Joel Magalhães
5 - 3
Francisca Taveira
26 10-2201:06 PM 5
Carlos Agueda
5 - 3
Pedro Pereira AAC
27 10-2201:55 PM 5
Joao Vicente
5 - 4
Adelino Santos
28 10-2201:12 PM 1
Tito Osório
3 - 5
Carlos Jeronimo
29 10-2202:08 PM 6
Paulo Alexandre Damica
2 - 5
Evaristo Santos
30 10-2202:09 PM 2
Alípio Ivo
1 - 5
Miguel Murraças
31 10-2202:15 PM 1
Pedro Pereira UDL
5 - 3
Acácio Mendes
32 1
João Tavares
5 - 0
Octávio Santos
WINNERS 2 (RACE TO 5)
33 10-2203:29 PM 3
Rui Pereira
3 - 5
Nuno Nunes
34 10-2203:44 PM 7
Carlos Costa
5 - 2
João Paulo Salgueiro
35 10-2203:54 PM 4
Jorge Boita
5 - 2
Raquel Freire
36 10-2203:59 PM 8
Carlos Almeida ACRM
3 - 5
Nuno Bernardino
LOSERS 2 (RACE TO 5)
37 10-2202:55 PM 4
Joel Magalhães
2 - 5
Paulo Ribeiro
38 10-2202:19 PM 7
Carlos Agueda
3 - 5
Janine Santos
39 10-2203:03 PM 5
Joao Vicente
3 - 5
Tiago Cruz
40 10-2202:42 PM 2
Carlos Jeronimo
5 - 3
Jorge Coelho
41 10-2203:18 PM 6
Evaristo Santos
1 - 5
Mário Nascimento
42 10-2203:01 PM 8
Miguel Murraças
5 - 3
Edmundo Carvalho
43 10-2204:11 PM 1
Pedro Pereira UDL
5 - 4
Sérgio Fazendeiro
44 10-2202:39 PM 3
João Tavares
5 - 1
Ricardo Oliveira
LOSERS 3 (RACE TO 5)
45 10-2204:05 PM 6
Paulo Ribeiro
4 - 5
Janine Santos
46 10-2204:22 PM 5
Tiago Cruz
5 - 4
Carlos Jeronimo
47 10-2204:08 PM 2
Mário Nascimento
5 - 3
Miguel Murraças
48 10-2206:23 PM 1
Pedro Pereira UDL
5 - 2
João Tavares
LOSERS 4 (RACE TO 5)
49 10-2205:47 PM 5
Rui Pereira
5 - 4
Janine Santos
50 10-2206:06 PM 3
João Paulo Salgueiro
2 - 5
Tiago Cruz
51 10-2205:27 PM 6
Raquel Freire
5 - 4
Mário Nascimento
52 10-2207:51 PM 1
Carlos Almeida ACRM
5 - 1
Pedro Pereira UDL

ABLEI - Pool PT (2ª Div.)

Rui Pereira
União de Leiria
Nuno Nunes
GD Os Nazarenos
Carlos Almeida ACRM
ACR Maceirinha
Tiago Cruz
ARCD Ferrel
PLAYER MATCHES RW RL WINS
1Nuno Nunes (GD Os Nazarenos)WWWWWW3014
68%
2Rui Pereira (União de Leiria)WWLWWWL3024
56%
3Carlos Almeida ACRM (ACR Maceirinha)WWLWWL2417
59%
3Tiago Cruz (ARCD Ferrel)WLWWWWL2924
55%
5Raquel Freire (GD Os Nazarenos)WWLWL2021
49%
5Carlos Costa (ACR Maceirinha)WWWL1811
62%
5Jorge Boita (GDC Candeeiros)WWWL1813
58%
5Nuno Bernardino (CRD Soutocico)WWWL1811
62%
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL (RACE TO 5)
1 10-2304:37 AM 1
Nuno Nunes
5 - 3
Raquel Freire
2 10-2304:37 AM 3
Carlos Costa
3 - 5
Carlos Almeida ACRM
3 10-2304:37 AM 5
Jorge Boita
3 - 5
Tiago Cruz
4 10-2304:37 AM 7
Nuno Bernardino
3 - 5
Rui Pereira
1/2 FINAL (RACE TO 5)
5 10-2303:44 PM 2
Nuno Nunes
5 - 1
Carlos Almeida ACRM
6 10-2303:54 PM 7
Tiago Cruz
1 - 5
Rui Pereira
FINAL (RACE TO 5)
7 10-2305:40 PM 1
Nuno Nunes
5 - 2
Rui Pereira