ABLEI - 2.ª Prova Pool PT (2.ª Div.)
12 of November
13 of November
32
8 Ball
Pedro Pereira

No announced prizes

NAME
QUADRO DE APURAMENTO 32Double Elimination5 8
QUADRO FINAL 8Single Elimination5
PHOTO NAME COUNTRYTEAM
1 Nuno Nunes
2 Octávio Santos
3 Ricardo Oliveira
4 Carlos Jeronimo
5 Janine Santos
6 Evaristo Santos
7 Pedro Pereira AAC
8 Nuno Bernardino
9 Jorge Boita
10 Alípio Ivo
11 Carlos Agueda
12 Pedro Pereira UDL
13 Miguel Murraças
14 Edmundo Carvalho
15 Acácio Mendes
16 Carlos Almeida ACRM
17 Tiago Cruz
18 Tito Osório
19 Jorge Coelho
20 Paulo Ribeiro
21 Mário Nascimento
22 Joao Vicente
23 Paulo Alexandre Damica
24 Carlos Costa
25 Raquel Freire
26 Adelino Santos
27 Sérgio Fazendeiro
28 João Paulo Salgueiro
29 João Tavares
30 Joel Magalhães
31 Francisca Taveira
32 Rui Pereira
REGISTRATION CLOSED
Eliminated
Ricardo OliveiraEvaristo SantosCarlos AguedaEdmundo CarvalhoJorge CoelhoMário NascimentoSérgio FazendeiroFrancisca TaveiraJanine SantosOctávio SantosJorge BoitaAlípio IvoTito OsórioPaulo Alexandre DamicaRaquel FreireAdelino SantosNuno BernardinoCarlos Almeida ACRMTiago CruzJoel MagalhãesPedro Pereira AACAcácio MendesJoao VicenteJoão Paulo Salgueiro
Qualified (Losers)
Nuno NunesMiguel MurraçasPaulo RibeiroRui Pereira
Qualified (Winners)
Carlos JeronimoPedro Pereira UDLCarlos CostaJoão Tavares
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
1 1
Nuno Nunes
0 - 5
Octávio Santos
2 11-1210:33 AM 1
Ricardo Oliveira
2 - 5
Carlos Jeronimo
3 11-1210:33 AM 3
Janine Santos
5 - 4
Evaristo Santos
4 11-1210:35 AM 8
Pedro Pereira AAC
5 - 1
Nuno Bernardino
5 11-1211:41 AM 9
Jorge Boita
3 - 5
Alípio Ivo
6 11-1211:41 AM 10
Carlos Agueda
4 - 5
Pedro Pereira UDL
7 11-1212:34 PM 9
Miguel Murraças
5 - 1
Edmundo Carvalho
8 11-1201:24 PM 10
Acácio Mendes
5 - 4
Carlos Almeida ACRM
9 11-1210:33 AM 4
Tiago Cruz
5 - 2
Tito Osório
10 11-1210:34 AM 5
Jorge Coelho
2 - 5
Paulo Ribeiro
11 6
Mário Nascimento
0 - 5
Joao Vicente
12 11-1210:34 AM 7
Paulo Alexandre Damica
3 - 5
Carlos Costa
13 11-1210:32 AM 11
Raquel Freire
2 - 5
Adelino Santos
14 11-1210:32 AM 12
Sérgio Fazendeiro
4 - 5
João Paulo Salgueiro
15 11-1202:54 PM 11
João Tavares
5 - 3
Joel Magalhães
16 11-1211:55 AM 12
Francisca Taveira
0 - 5
Rui Pereira
WINNERS 1 (RACE TO 5)
17 11-1212:09 PM 5
Octávio Santos
0 - 5
Carlos Jeronimo
18 11-1212:34 PM 8
Janine Santos
4 - 5
Pedro Pereira AAC
19 11-1201:23 PM 9
Alípio Ivo
3 - 5
Pedro Pereira UDL
20 11-1202:49 PM 9
Miguel Murraças
4 - 5
Acácio Mendes
21 11-1212:20 PM 4
Tiago Cruz
3 - 5
Paulo Ribeiro
22 11-1212:21 PM 7
Joao Vicente
1 - 5
Carlos Costa
23 11-1212:29 PM 11
Adelino Santos
4 - 5
João Paulo Salgueiro
24 11-1212:33 PM 12
João Tavares
0 - 2
Rui Pereira
LOSERS 1 (RACE TO 5)
25 11-1212:57 PM 5
Nuno Nunes
5 - 3
Ricardo Oliveira
26 11-1212:36 PM 3
Evaristo Santos
4 - 5
Nuno Bernardino
27 1
Jorge Boita
5 - 2
Carlos Agueda
28 11-1202:49 PM 10
Edmundo Carvalho
0 - 5
Carlos Almeida ACRM
29 7
Tito Osório
5 - 0
Jorge Coelho
30 1
Mário Nascimento
0 - 5
Paulo Alexandre Damica
31 11-1202:09 PM 12
Raquel Freire
5 - 4
Sérgio Fazendeiro
32 11-1202:55 PM 12
Joel Magalhães
5 - 0
Francisca Taveira
WINNERS 2 (RACE TO 5)
33 11-1203:55 PM 8
Carlos Jeronimo
5 - 4
Pedro Pereira AAC
34 1
Pedro Pereira UDL
5 - 4
Acácio Mendes
35 11-1202:58 PM 2
Paulo Ribeiro
1 - 5
Carlos Costa
36 11-1203:29 PM 12
João Paulo Salgueiro
0 - 5
João Tavares
LOSERS 2 (RACE TO 5)
37 11-1202:29 PM 7
Nuno Nunes
5 - 1
Janine Santos
38 11-1202:52 PM 5
Nuno Bernardino
5 - 4
Octávio Santos
39 11-1203:49 PM 9
Jorge Boita
4 - 5
Miguel Murraças
40 11-1203:49 PM 10
Carlos Almeida ACRM
5 - 1
Alípio Ivo
41 11-1202:13 PM 2
Tito Osório
0 - 5
Joao Vicente
42 11-1202:03 PM 5
Paulo Alexandre Damica
0 - 5
Tiago Cruz
43 1
Raquel Freire
4 - 5
Rui Pereira
44 11-1202:34 PM 11
Joel Magalhães
5 - 3
Adelino Santos
LOSERS 3 (RACE TO 5)
45 11-1204:55 PM 4
Nuno Nunes
5 - 0
Nuno Bernardino
46 1
Miguel Murraças
5 - 4
Carlos Almeida ACRM
47 11-1203:11 PM 7
Joao Vicente
5 - 4
Tiago Cruz
48 1
Rui Pereira
5 - 2
Joel Magalhães
LOSERS 4 (RACE TO 5)
49 11-1205:05 PM 1
Pedro Pereira AAC
1 - 5
Nuno Nunes
50 1
Acácio Mendes
4 - 5
Miguel Murraças
51 6
Paulo Ribeiro
5 - 0
Joao Vicente
52 11-1206:21 PM 11
João Paulo Salgueiro
2 - 5
Rui Pereira

ABLEI - 2.ª Prova Pool PT (2.ª Div.)

Nuno Nunes
GD Os Nazarenos
Paulo Ribeiro
UDC São Bernardino
Pedro Pereira UDL
União de Leiria
Miguel Murraças
GD Os Nazarenos
PLAYER MATCHES RW RL WINS
1Paulo Ribeiro (UDC São Bernardino)WWLWWWW3118
63%
2Nuno Nunes (GD Os Nazarenos)LWWWWWWL3418
65%
3Pedro Pereira UDL (União de Leiria)WWWWL2120
51%
3Miguel Murraças (GD Os Nazarenos)WLWWWWL3124
56%
5Carlos Jeronimo (GDC Candeeiros)WWWL1811
62%
5Rui Pereira (União de Leiria)WLWWWL2613
67%
5Carlos Costa (ACR Maceirinha)WWWL1610
62%
5João Tavares (GD Os Nazarenos)WLWL1110
52%
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL (RACE TO 5)
1 11-1301:57 PM 6
Carlos Jeronimo
3 - 5
Paulo Ribeiro
2 11-1301:57 PM 7
Pedro Pereira UDL
5 - 4
Rui Pereira
3 11-1302:58 PM 1
Carlos Costa
1 - 5
Miguel Murraças
4 11-1301:57 PM 1
João Tavares
1 - 5
Nuno Nunes
1/2 FINAL (RACE TO 5)
5 11-1304:05 PM 3
Paulo Ribeiro
5 - 1
Pedro Pereira UDL
6 11-1303:35 PM 2
Miguel Murraças
2 - 5
Nuno Nunes
FINAL (RACE TO 5)
7 11-1305:06 PM 5
Paulo Ribeiro
5 - 4
Nuno Nunes