ABLEI - 2.ª Prova Pool PT (3.ª Div.)
12 of November
13 of November
32
8 Ball
Pedro Pereira

No announced prizes

NAME
QUADRO DE APURAMENTO 32Double Elimination5 8
QUADRO FINAL 8Single Elimination5
PHOTO NAME COUNTRYTEAM
1 Paulo Mota
2 Walkover
3 Abel Gonçalves
4 Luis Prudencio
5 Francisco Gaspar
6 Luis Ferreira
7 André Bernardino
8 Miguel Oliveira
9 Dino Santos
10 António Esteves
11 Luis Figueiredo
12 Óscar Marcelo
13 Carlos Leitão
14 Cristóvão Moreira
15 Rui Ramos
16 Antonio Lourenço
17 Paulino Oliveira
18 Francisco Taveira
19 Vitor Luis
20 Luís Silvestre
21 José Guia
22 Nelson Ferreira
23 Pedro Santos ACRM
24 Carlos Fouto
25 Carlos Santos
26 Vasco Santos
27 Jorge Marcelino
28 Artur Fartaria
29 Ânia Oliveira
30 Nuno Alexandre
REGISTRATION CLOSED
Eliminated
André BernardinoÓscar MarceloAntonio LourençoNelson FerreiraAbel GonçalvesLuis FerreiraCristóvão MoreiraCarlos LeitãoJosé GuiaLuís SilvestreÂnia OliveiraCarlos SantosMiguel OliveiraAntónio EstevesFrancisco TaveiraVasco SantosFrancisco GasparRui RamosPedro Santos ACRMNuno Alexandre
Qualified (Losers)
Paulo MotaDino SantosVitor LuisArtur Fartaria
Qualified (Winners)
Luis PrudencioLuis FigueiredoPaulino OliveiraJorge Marcelino
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND (RACE TO 5)
1 1
Paulo Mota
-
Walkover
2 11-1203:06 PM 13
Abel Gonçalves
1 - 5
Luis Prudencio
3 11-1202:04 PM 13
Francisco Gaspar
5 - 2
Luis Ferreira
4 11-1202:04 PM 14
André Bernardino
2 - 5
Miguel Oliveira
5 11-1211:29 AM 8
Dino Santos
2 - 5
António Esteves
6 11-1211:30 AM 2
Luis Figueiredo
5 - 3
Óscar Marcelo
7 11-1211:45 AM 1
Carlos Leitão
1 - 5
Cristóvão Moreira
8 1
Rui Ramos
5 - 0
Antonio Lourenço
9 1
Paulino Oliveira
-
Walkover
10 1
Francisco Taveira
0 - 5
Vitor Luis
11 11-1206:23 PM 12
Luís Silvestre
2 - 5
José Guia
12 11-1206:34 PM 11
Nelson Ferreira
4 - 5
Pedro Santos ACRM
13 1
Carlos Fouto
0 - 5
Carlos Santos
14 11-1211:30 AM 6
Vasco Santos
1 - 5
Jorge Marcelino
15 11-1211:49 AM 6
Artur Fartaria
4 - 5
Ânia Oliveira
16 1
Walkover
-
Nuno Alexandre
WINNERS 1 (RACE TO 5)
17 11-1204:13 PM 13
Paulo Mota
2 - 5
Luis Prudencio
18 11-1204:29 PM 14
Francisco Gaspar
5 - 4
Miguel Oliveira
19 11-1212:58 PM 1
António Esteves
4 - 5
Luis Figueiredo
20 11-1212:58 PM 2
Cristóvão Moreira
1 - 5
Rui Ramos
21 11-1206:38 PM 12
Paulino Oliveira
5 - 4
Vitor Luis
22 11-1208:08 PM 11
José Guia
2 - 5
Pedro Santos ACRM
23 11-1201:00 PM 4
Carlos Santos
2 - 5
Jorge Marcelino
24 11-1201:29 PM 6
Ânia Oliveira
1 - 5
Nuno Alexandre
LOSERS 1 (RACE TO 5)
25 1
Walkover
-
Abel Gonçalves
26 11-1203:27 PM 14
Luis Ferreira
5 - 3
André Bernardino
27 11-1202:17 PM 4
Dino Santos
5 - 2
Óscar Marcelo
28 1
Carlos Leitão
5 - 0
Antonio Lourenço
29 1
Walkover
-
Francisco Taveira
30 11-1209:51 PM 12
Luís Silvestre
5 - 3
Nelson Ferreira
31 1
Carlos Fouto
-
Vasco Santos
32 1
Artur Fartaria
-
Walkover
WINNERS 2 (RACE TO 5)
33 11-1206:03 PM 14
Luis Prudencio
5 - 2
Francisco Gaspar
34 11-1203:40 PM 1
Luis Figueiredo
5 - 3
Rui Ramos
35 11-1209:52 PM 12
Paulino Oliveira
5 - 4
Pedro Santos ACRM
36 11-1202:37 PM 8
Jorge Marcelino
5 - 4
Nuno Alexandre
LOSERS 2 (RACE TO 5)
37 11-1206:16 PM 13
Abel Gonçalves
3 - 5
Miguel Oliveira
38 11-1205:12 PM 13
Luis Ferreira
3 - 5
Paulo Mota
39 11-1203:45 PM 3
Dino Santos
5 - 4
Cristóvão Moreira
40 11-1202:46 PM 1
Carlos Leitão
0 - 5
António Esteves
41 11-1209:13 PM 11
Francisco Taveira
5 - 3
José Guia
42 11-1210:23 PM 11
Luís Silvestre
1 - 5
Vitor Luis
43 11-1202:35 PM 6
Vasco Santos
5 - 3
Ânia Oliveira
44 11-1202:35 PM 3
Artur Fartaria
5 - 4
Carlos Santos
LOSERS 3 (RACE TO 5)
45 11-1207:40 PM 13
Miguel Oliveira
0 - 5
Paulo Mota
46 11-1205:08 PM 3
Dino Santos
5 - 3
António Esteves
47 11-1211:26 PM 11
Francisco Taveira
4 - 5
Vitor Luis
48 11-1204:09 PM 2
Vasco Santos
2 - 5
Artur Fartaria
LOSERS 4 (RACE TO 5)
49 11-1208:26 PM 13
Francisco Gaspar
0 - 5
Paulo Mota
50 11-1206:10 PM 3
Rui Ramos
3 - 5
Dino Santos
51 12
Pedro Santos ACRM
0 - 5
Vitor Luis
52 11-1206:12 PM 2
Nuno Alexandre
0 - 5
Artur Fartaria

ABLEI - 2.ª Prova Pool PT (3.ª Div.)

Artur Fartaria
NSCP Marinha Grande
Jorge Marcelino
NSCP Marinha Grande
Vitor Luis
GDC Candeeiros
Dino Santos
NSCP Marinha Grande
PLAYER MATCHES RW RL WINS
1Jorge Marcelino (NSCP Marinha Grande)WWWWWW3017
64%
2Artur Fartaria (NSCP Marinha Grande)LWWWWWWL3822
63%
3Vitor Luis (GDC Candeeiros)WLWWWWL3118
63%
3Dino Santos (NSCP Marinha Grande)LWWWWWL2926
53%
5Luis Prudencio (GDC Candeeiros)WWWL1810
64%
5Luis Figueiredo (NSCP Marinha Grande)WWWL1915
56%
5Paulino Oliveira (ACR Maceirinha)WWWL1913
59%
5Paulo Mota (União de Leiria)WLWWWL2613
67%
DAY TIME TB PLAYER 1 PLAYER 2
1/4 FINAL (RACE TO 5)
1 11-1301:57 PM 2
Luis Prudencio
3 - 5
Vitor Luis
2 11-1301:57 PM 3
Luis Figueiredo
4 - 5
Artur Fartaria
3 11-1301:57 PM 4
Paulino Oliveira
4 - 5
Dino Santos
4 11-1301:57 PM 5
Jorge Marcelino
5 - 4
Paulo Mota
1/2 FINAL (RACE TO 5)
5 11-1304:06 PM 6
Vitor Luis
2 - 5
Artur Fartaria
6 11-1303:41 PM 1
Dino Santos
2 - 5
Jorge Marcelino
FINAL (RACE TO 5)
7 11-1305:19 PM 6
Artur Fartaria
4 - 5
Jorge Marcelino