NAME
VENUE
START
END
PLAYERS
MODALITY
ENTRY FEE
SINGLE FEE
ORGANIZATION
Poster
GLOBAL
PLAYED MATCHES
PLAYED RACKS
AVERAGE TIME PER MATCH
AVERAGE TIME PER RACK
AVERAGE RACKS PER GAME
MOST FREQUENT OUTCOME
NAME TYPE RACE TO FINAL
Average Joe Updated Bracket 32 (double KO)(final)br 7 7
AWARD VALUE # TOTAL
PRIZE MONEY 0
# PHOTO NAME GENDER COUNTRY
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
REGISTRATION CLOSED
PHOTO NAME BRACKET MATCH WINNER VALUE ODD
DAY TIME TB MT PLAYER 1 PLAYER 2
INITIAL ROUND :: RACE TO HANDICAP

Michael.Goos W.Fargo.ND 6

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

Brian.Kurrash.JR Shakopee.MN 6

Pete.Markham Duluth.MN 6

PJ.Perez Duluth.MN 6

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Gerry.Polla Duluth.MN 5

Cameron.Thompson Cloquet.MN 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

Amy.Rice Drummond.WI 6

Roger.Harju Hibbing.MN 7

AJ.Longhofer Robbinsdale.MN 6

Jason.Berg W.Fargo.ND 7

Brice.Willison Hillsboro.ND 5

Gary.Dandurand West Fargo.ND 7

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

Jason.Jerome Fargo.ND 6

Anthony.King Sartell.MN 7

Joel.Morrissette Robbinsdale.MN 7

Al.Barlau Duluth.MN 6

Dave.Berg McGregor.MN 7

Ted.Bujold Duluth.MN 7

Pat.Hiltunen Hibbing.MN 7

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

Jeff.Arnovich Duluth.MN 5

Shawn.Holmes Elk River.MN 7

Ben.Garlie Moorhead.MN 7

Cory.Jorgensen Duluth.MN 6

Matt.Steffens Hibbing.MN 5

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

J.E.Cude Superior.WI 6

LOSERS 1 :: RACE TO HANDICAP

Michael.Goos W.Fargo.ND 6

Pete.Markham Duluth.MN 6

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Gerry.Polla Duluth.MN 5

Amy.Rice Drummond.WI 6

AJ.Longhofer Robbinsdale.MN 6

Jason.Berg W.Fargo.ND 7

Gary.Dandurand West Fargo.ND 7

Jason.Jerome Fargo.ND 6

Joel.Morrissette Robbinsdale.MN 7

Ted.Bujold Duluth.MN 7

Pat.Hiltunen Hibbing.MN 7

Jeff.Arnovich Duluth.MN 5

Ben.Garlie Moorhead.MN 7

Cory.Jorgensen Duluth.MN 6

J.E.Cude Superior.WI 6

WINNERS 1 :: RACE TO HANDICAP

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

Brian.Kurrash.JR Shakopee.MN 6

PJ.Perez Duluth.MN 6

Cameron.Thompson Cloquet.MN 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

Roger.Harju Hibbing.MN 7

Brice.Willison Hillsboro.ND 5

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

Anthony.King Sartell.MN 7

Al.Barlau Duluth.MN 6

Dave.Berg McGregor.MN 7

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

Shawn.Holmes Elk River.MN 7

Matt.Steffens Hibbing.MN 5

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

LOSERS 2 :: RACE TO HANDICAP

Pete.Markham Duluth.MN 6

Matt.Steffens Hibbing.MN 5

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Shawn.Holmes Elk River.MN 7

AJ.Longhofer Robbinsdale.MN 6

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Gary.Dandurand West Fargo.ND 7

Al.Barlau Duluth.MN 6

Jason.Jerome Fargo.ND 6

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

Ted.Bujold Duluth.MN 7

Roger.Harju Hibbing.MN 7

Ben.Garlie Moorhead.MN 7

PJ.Perez Duluth.MN 6

J.E.Cude Superior.WI 6

Brian.Kurrash.JR Shakopee.MN 6

LOSERS 3 :: RACE TO HANDICAP

Pete.Markham Duluth.MN 6

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Gary.Dandurand West Fargo.ND 7

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

Ted.Bujold Duluth.MN 7

PJ.Perez Duluth.MN 6

Brian.Kurrash.JR Shakopee.MN 6

WINNERS 2 :: RACE TO HANDICAP

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

Cameron.Thompson Cloquet.MN 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

Brice.Willison Hillsboro.ND 5

Anthony.King Sartell.MN 7

Dave.Berg McGregor.MN 7

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

LOSERS 4 :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Cameron.Thompson Cloquet.MN 7

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Brice.Willison Hillsboro.ND 5

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

Dave.Berg McGregor.MN 7

PJ.Perez Duluth.MN 6

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

LOSERS 5 :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Dave.Berg McGregor.MN 7

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

WINNERS 3 :: RACE TO HANDICAP

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

Anthony.King Sartell.MN 7

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

LOSERS 6 :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Anthony.King Sartell.MN 7

Dave.Berg McGregor.MN 7

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

LOSERS 7 :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Dave.Berg McGregor.MN 7

WINNERS 4 :: RACE TO HANDICAP

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

LOSERS 8 :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

FINAL :: RACE TO HANDICAP

Mike.Almquist Duluth.MN 7

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

FINAL 2 :: RACE TO HANDICAP

ELIMINATED PLAYERS

Michael.Goos W.Fargo.ND 6

Gerry.Polla Duluth.MN 5

Amy.Rice Drummond.WI 6

Jason.Berg W.Fargo.ND 7

Joel.Morrissette Robbinsdale.MN 7

Pat.Hiltunen Hibbing.MN 7

Jeff.Arnovich Duluth.MN 5

Cory.Jorgensen Duluth.MN 6

Matt.Steffens Hibbing.MN 5

Shawn.Holmes Elk River.MN 7

AJ.Longhofer Robbinsdale.MN 6

Al.Barlau Duluth.MN 6

Jason.Jerome Fargo.ND 6

Roger.Harju Hibbing.MN 7

Ben.Garlie Moorhead.MN 7

J.E.Cude Superior.WI 6

Pete.Markham Duluth.MN 6

Gary.Dandurand West Fargo.ND 7

Ted.Bujold Duluth.MN 7

Brian.Kurrash.JR Shakopee.MN 6

Cameron.Thompson Cloquet.MN 7

Brice.Willison Hillsboro.ND 5

Tony.Wasbotten Duluth.MN 6

PJ.Perez Duluth.MN 6

Ryan.Kohls Sauk Rapids.MN 7

Don.Bloom.JR Duluth.MN 6

Anthony.King Sartell.MN 7

Adam.Staerkel Neenah.WI 7

Dave.Berg McGregor.MN 7

Mark.Brown Minnetonka.MN 7

FINALISTS PLAYERS

Mike.Weatherly Elbow Lake.MN 6

Mike.Almquist Duluth.MN 7